Депутати мільйонери беруть у держави компенсацію за оренду житла. ВІДЕО

ДУМКА 6, Листопад 2018, 13:59 208
Депутати мільйонери беруть у держави компенсацію за оренду житла. ВІДЕО

Всього за отриманням компенсації від держави за оренду квартири звернулося 170 народних депутатів. Примітно, що 120 з цих депутатів минулого року задекларували мільйонні доходи.

Про це йдеться в сюжеті програми “Наші гроші”.

За чинним законодавством, парламентарії, у яких немає офіційного місця проживання в Києві або 30 кілометрах біля української столиці, мають право звернутися до держави, щоб їм компенсували витрати на винаймання житла.

Щомісяця депутатам на ці цілі виплачують 20 000 гривень з державного бюджету. Вони можуть скористатися послугами готелю “Київ” або зняти квартиру в будь-якому місці столиці в рамках даної суми.

Журналісти з’ясували, що серед депутатів, які отримують таку компенсацію, виявилися і ті, хто офіційно володіє нерухомістю в 30-кілометровій зоні навколо столиці України.

Екс-регіонал, а нині народний депутат від фракції “Воля народу” Ігор Молоток, має особняк під Києвом, у селищі Романків, крім того, він задекларував дохід близько 20 мільйонів гривень.

Журналісти запитали, навіщо парламентарію компенсація від держави при наявній нерухомості під Києвом. Парламентарій спочатку заявив, що його особняк далеко від української столиці, проте пізніше згадав, що там нібито йде ремонт.

Журналісти з’ясували, що автомобіль депутата, в робочий час знаходиться у дворі особняка. Крім того стало відомо, що його дружина володіє великою квартирою в Києві.

Більше дивіться в сюжеті.