Дипломат пояснив, як влаштована Росією міграційна криза, вдарить по ній самій

ДУМКА 10, Листопад 2021, 08:08 444
Дипломат пояснив, як влаштована Росією міграційна криза, вдарить по ній самій

Влада Білорусі спеціально звозять мігрантів до себе в країну, щоб потім надати їм доступ до країн Європейського союзу, щоб створити там міграційну кризу. Це зроблено для того, щоб країни Заходу відволіклися від зростаючої загрози для України з боку РФ, але цей крок може вдарити по Кремлю.

Про це заявив колишній посол України в Хорватії, Боснії і Герцеговині Олександр Левченко, передає “Думка“.

Він нагадав, що міжнародне право дозволяє відправляти мігрантів в ту країну, з якої вони прибули. Тому влада Польщі може відправляти мігрантів назад в Білорусь, а та вже в свою чергу в Росію і іже Москва повинна буде відправити їх додому.

Левченко заявив, що якщо Польща і Литва проявлять жорсткість в даному питанні, це може вдарити по кремлю. Дипломат заявив, що зараз влада Білорусі хоче повторити міграційну кризу, яка була в 2015 році, щоб змінити порядок денний в країнах ЄС.

Левченко нагадав, що інспірована Росією криза в 2015 році зуміла змінити порядок денний у світових ЗМІ, оскільки тема Донбасу стала з’являтися там все менше, а міграційна криза зайняла практично всі шпальти газет.

“Сьогодні Лукашенко разом з Росією планує створити міграційний вал, який відвернув би увагу багатьох політиків від багатьох подій, що хвилюють Європу, зокрема від гри Росії з цінами на газ або фактичного торпедування Росією саміту міністрів закордонних справ “нормандського” формату”, – заявив дипломат.

Він додав, що сьогодні країни Європи більш підготовлені до нової кризи, тому вони будуть відправляти мігрантів в ті країни, звідки вони прибули.

Раніше прем’єр-міністр Польщи Матеуш Моравецький заявив, що потік нелегальних мігрантів, які зараз намагаються потрапити в країни Євросоюзу з Білорусі, можуть піти через Україну.

Зазначимо, що дві групи мігрантів змогли обійти захисні споруди і проникнути на територію Польщі з Білорусі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка діє через свої дипломатичні установи, щоб умовляти громадян інших країн приїхати до Білорусі, обіцяючи їм подальший шлях до ЄС.

Також повідомлялося, що п’ятий пакет санкцій Євросоюзу проти Білорусі ймовірно буде готовий до 15 листопада і налічуватиме близько 30 осіб, причетних до «шантажу мігрантами».