Гармаш: Кремль обрав абхазький варіант розвитку конфлікту на Донбасі

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 20:35 22
Гармаш: Кремль обрав абхазький варіант розвитку конфлікту на Донбасі

Проведенням російськими окупантами у Донецьку форуму та прийняттям так званої доктрини “Русский Донбасс” РФ обрала абхазький варіант розвитку конфлікту, вважає Гармаш

Про це представник Донецька і експерт в українській делегації в Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Сергій Гармаш написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що так званий форум”Русский Донбасс” у Донецьку позначив дві чіткі тенденції.

“Перша – Росія не має наміру приєднувати до себе цей регіон де-юре. Друга – Кремль обрав Абхазький варіант розвитку конфлікту на Донбасі, тобто, інтеграція де-факто”, – наголосив Гармаш.

За його словами, на практиці це буде виражатися в поголовної паспортизації окупантами, розрив усіх зв’язків місцевого населення з Україною та штучному створенні етнічно монолітного “російського народу Донбасу”.

Гармаш також додав, що Російська Федерація фальсифікує історію, щоб довести існування окремого “руського” народу Донбасу”.

Нагадаємо, 28 січня на форумі “Руський Донбас” в окупованому Донецьку головний редактор одного з провідних пропагандистських телеканалів у Росії “Russia Today” Маргарита Симоньян, заявила, що жителі сходу України “хочуть жити у себе вдома” і “мати можливість бути руськими”.
Вона закликала Росію “приєднати” і цей український регіон, як Крим: “Росіє-матінко, забери Донбас додому!”.
Речник президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував слова Симоньян, зазначивши, що такого питання на порядку денному не стоїть.
Згодом, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи проведення російськими окупантами у Донецьку форуму “Русский Донбасс”, заявив, що нікому “не заборонено писати документи, які нагадують твори фантастів”.