Голова Миколаївської ОДА назвав війну на Донбасі “громадянською”

ДУМКА 19, Серпень 2021, 04:29 1511
Голова Миколаївської ОДА назвав війну на Донбасі “громадянською”

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім вважає, що юридично бойові дії на сході України є громадянською війною, а фактично — ідеться про російську агресію.

Про це він повідомив у коментарі виданню “Шиповник”.

Раніше кореспонденти знайшли в мережі дискусію 2014 року, де сьогочасний губернатор Миколаївської області написав про те, що на Донбасі “українці вбивають українців”, але з різними мотивами.
Політик прокоментував свої слова 7-річної давнини. На його думку, в Україні юридично триває громадянська війна, а фактично — це агресія з боку Російської Федерації.

“Я писав це в контексті того, що зброя в руках українців і українців (з обох сторін конфлікту, — ред.). Просто мотивація в них різна. Хтось відстоює російські інтереси, а хтось — українські.

Громадянство України на той момент було в обох (сторін конфлікту, — ред.). Війна зараз відбувається. Де-юре — громадянська війна, але де-факто — російська агресія. Тобто, вони керують нашими громадянами, яких ми чекаємо назад. Коли влада в Росії зміниться, тоді наші громадяни до нас повернуться”, — зазначив Віталій Кім.