Ймовірність нападу Росії на Україну становить 50/50, – нардеп

ДУМКА 6, Грудень 2021, 15:17 92
Ймовірність нападу Росії на Україну становить 50/50, – нардеп

Реалістичний прогноз щодо повномасштабного вторгнення Росії можна буде робити десь через два тижні, поки така ймовірність становить 50/50.

Так вважає член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від фракції “Голос” Сергій Рахманін.

“Ймовірність повномасштабної війни на сьогодні становить 50%. Реалістичний прогноз можна зробити буде приблизно за 2 тижні. Для таких висновків є дві причини. Перша: розвідувальні заходи, які проводить РФ останнім часом, набагато глибше і інтенсивніше і специфічніше, ніж це було в попередні роки.Друга: очевидно, у західних розвідок є підстави вважати, що Путін психологічно готовий перейти той кордон, який не збирався переходити рік тому, або нинішньої весни”, – пояснює народний депутат.

Чи Готова Україна до гіршого розвитку подій? Відповідати слід об’єктивно. З одного боку, військо набагато сильніше, ніж це було в 2014 році, але, з іншого боку, є і недоліки.

“Авіація у нас в гіршому стані, ніж в 2014 році, тому що в перші роки війни були втрати, ресурс значної кількості бортів вичерпаний і жодного бойового судна ми не придбали – грошей на це в бюджеті як не було, так і немає. Є проблеми з системою протиповітряної оборони ППО, після вибухів на арсеналах з’явився дефіцит певної категорії боєприпасів”, – констатує представник “голосу”.

На жаль, влада не реагує достатньо, щоб нівелювати ці недоліки. Навіть якщо ймовірність вторгнення становить 50%, готуватися треба.

“Конкретних рухів з боку Верховного головнокомандувача і РНБО, що свідчать про підготовку до опору, ми не спостерігаємо”, – зазначає Рахманін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росії вистачить двох годин, щоб відрізати країни Балтії від НАТО.