Канада виділяє Україні $400 млн допомоги і надасть зброю

ДУМКА 15, Лютий 2022, 07:56 197
Канада виділяє Україні $400 млн допомоги і надасть зброю

У Канаді схвалено рішення про постачання Києву летальних озброєнь на суму C$7,8 млн ($6,1 млн) і надання C$500 млн ($393 млн) фінансової допомоги з урахуванням загострення ситуації навколо України.

Про це повідомив канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо.

“За підсумками переговорів з українськими партнерами та з урахуванням загострення ситуації я схвалив виділення Україні летальної зброї та боєприпасів на суму 7,8 млн доларів (канадських)”, сказав прем’єр журналістам на пресконференції.

Трюдо наголосив, що канадцям та всьому світу “важливо знати, що Канада продовжить підтримувати Україну, її незалежність, цілісність, суверенітет та право на самооборону”.

Він додав, що Канада приєднується до США, Великої Британії, Болгарії, Чеської Республіки, Нідерландів та Польщі у процесі передачі зброї в Україну.

За його словами, метою цієї підтримки є стримування подальшої російської агресії.

“Ситуація стрімко загострюється, і ми демонструємо свою рішучість… Канадцям та всьому світу важливо знати, що Канада продовжуватиме підтримувати Україну, її незалежність, цілісність та суверенітет, включаючи її право на самооборону”, – сказав Трюдо.

Водночас, як повідомила міністр оборони Канади Аніта Ананд, Канада глибоко занепокоєна нагромадженням Росією військ у та поблизу України, що становить серйозну загрозу міжнародному порядку, заснованому на правилах.

“Після спілкування з нашими українськими партнерами, в тому числі під час мого нещодавнього візиту до України, Канада схвалила надання оборонної зброї для допомоги Україні у захисті її суверенітету та територіальної цілісності”, – сказала Ананд.

Вона додала, що разом із союзниками Канада продовжить підтримувати Україну в протистоянні російській агресії.

В оборонному відомстві уточнили, що Канада безплатно передасть ЗСУ “автомати, пістолети, карабіни, 1,5 млн набоїв, снайперські гвинтівки та інше оснащення”.

Нагадаємо, раніше Надзвичайний і Повноважний Посол України в США (у 2015-2019 роках), голова правління Українського кризового медіа-центру Валерій Чалий заявив, що Україна відмовилася від поставок зброї з Канади.