Коломойський через Дубінського хоче зробити Зеленського надто токсичним для США, – політтехнолог

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 22:17 124
Коломойський через Дубінського хоче зробити Зеленського надто токсичним для США, – політтехнолог

Торги навколо виключення нардепа Олександра Дубінського з фракції “Слуга народу” набувають епічного характеру. Нагадаємо, що після того, як на Дубінського 11 січня 2021 року Мінфін США наклав санкції, Офіс президента Володимира Зеленського намагається відмежуватися від одного з лідерів провладної партії.

На особисте прохання президента самохіть залишити фракцію монобільшості у парламенті Дубінський відповів відмовою, продовжуючи власну лінію захисту. А саме – санкції на нього були накладені через “наклеп” ГО “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Зайве казати, що американський уряд, ухвалюючи рішення про санкції, мало покладається на думку іноземних громадських організацій, бо для подібних цілей в США існують власні спецслужби.

Хай там як, проте відвертий демарш Дубінського, котрий виявив публічну непокору Зеленському, сильно псує намагання Офісу президента порозумітися з адміністрацією нового американського президента Джо Байдена. Й річ навіть не у тому, що скандальний нардеп наразі користується всебічною підтримкою олігарха Ігоря Коломойського. Зрештою, бізнесовим структурам Ігоря Валерійовича зв’язки з підсанкційним Дубінським також непотрібні. Нагадаємо, проти українського олігарха триває розслідування в США, але ж санкції на нього не накладено.

Експерти вважають, що кілька подій цього тижня вказують на демонстративний підрив авторитету чинного президента збоку Коломойського. Так, 25 січня в день народження Зеленського відбулася вже згадувана бесіда гаранта з нині токсичним депутатом, під час якої Дубінський відмовився піти з фракції. А 28 січня група підтримки олігарха у парламенті, зокрема, частина “слуг” та група “За майбутнє” провалили голосування за призначення міністра енергетики Юрія Вітренка, попри те, що напередодні президент особисто агітував за його кандидатуру.

Публічний ляпас главі держави не міг залишитися безкарним. Вже вчора серед депутатів монобільшості було оголошено анонімне голосування у партійному додатку для смартфонів на тему: “Що робити з Дубінським”. Втім лише 175 “слуг” з 242-х взяли участь в обговоренні. Наприклад, нардеп Олександр Качура повідомив, що взагалі не встановлював собі на телефон цей додаток, оскільки вважає його шпигунським.

В результаті рівно 100 членів фракції “Слуга народу”, які взяли участь в анонімному голосуванні, підтримали виключення Олександра Дубінського з її складу. Ще 49 осіб висловилися за те, щоб ініціювати у парламенті зняття Дубінського з посади заступника голови парламентського фінкомітету. А 26 нардепів підтримали Олександра Анатолійовича та запропонували видати відповідну заяву фракції.

“Дубінський для Коломойського є розмінної монетою, саме така його цінність для олігарха, бо в Раді вистачає інших депутатів, а на підконтрольних телеканалах ще повно журналістів. Торгувати у чинної влади Коломойський може що завгодно – для нього активи зайвими не бувають. Втім, я впевнений, головна мета олігарха зробити Зеленського повністю токсичним для нових керманичів США, щоб президенту нічого не залишалося робити, крім як рятувати себе й причепом – Коломойського”, – зазначив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

Виключення Дубінського розглядатимуть на засіданні фракції у понеділок, 1 лютого 2021 року. За його підсумками стане відомо, чи вдалося Офісу президента домовитися з Коломойським бодай про щось.