Коломойський отримає компенсацію від “слуг” за “антиколомойський” закон

consaidin 25, Травень 2020, 00:01 1432
Коломойський отримає компенсацію від “слуг” за “антиколомойський” закон

На останньому засіданні уряду щонайменше два рішення, що передбачають бюджетне фінансування, прийняті в інтересах олігарха Ігоря Коломойського.

Відзначимо, Кабінет міністрів прийняв постанови про фінансування з держбюджету біатлонного комплексу в Карпатах і аеропорту в Дніпрі. Обидва ці об’єкта перебувають в сфері інтересів Коломойського.

При цьому, відповідні об’єкти зв’язані спорами і судовими позовами, але це навряд чи сильно турбує олігарха – на сьогодні, ймовірно, немає жодного пов’язаного з ним активу, який би, так чи інакше, не потрапляв у скандал.

Ще дві-три тижні тому можна було з упевненістю говорити про те, що позиції Ігоря Коломойського суттєво похитнулися. Основним приводом так вважати стало прийняття скандального законопроекту про неможливість повернення колишнім власникам націоналізованих банків. За замовчуванням, йдеться про “ПриватБанк”, який перейшов у власність держави в грудні 2016 року. Після цього, олігарх не залишав надій повернути собі цей актив або отримати за нього велику грошову компенсацію.

Остаточно “антиколомойский” закон був прийнятий 13 травня. Це сталося, незважаючи на більш ніж 16 тисяч поданих до нього поправок.

Здавалося б, Коломойський програв, при цьому програв по-крупному. Однак схоже, що в якості компенсації за один “ПриватБанк” влада подарує олігарху одразу два банки. Мова – про “Ощадбанк” і “поштовий” банк на базі держкомпанії “Укрпошта”, що створюється.

Останні рішення Кабміну наводять на думку, що Ігор Коломойський не тільки не втратив, але, навпаки, останнім часом навіть наростив свій вплив.