Кравчук запевнив, що не підпише документ, в якому буде порушуватися суверенітет і цілісність України

ДУМКА 20, Серпень 2020, 15:25 92
Кравчук запевнив, що не підпише документ, в якому буде порушуватися суверенітет і цілісність України

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі РФ поставила ультиматум про те, що Верховна Рада повинна змінити постанову про призначення місцевих виборів 2020 року, щоб воно відповідало Мінським угодам.

Про це повідомив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, проте запевнив, що ніколи не підпише документів, що стосуються суверенітету, державної незалежності України та територіальної цілісності України.

“Вони поставили це питання. У мене одне завдання: зняти будь-які можливі блокування, якщо це не стосується суверенітету, державної незалежності України та територіальної цілісності. Таких документів Я ніколи не підпишу і ні до кого звертатися не буду”, – сказав Кравчук.

Екс-президент пояснив, в чому полягає вимога до України.

“Нібито в українському законі відступили від Мінських угод, від формули Штайнмаєра. Ця була головна причина. Я вам скажу більше. Яке б питання вони не обговорювали – і це було в робочих групах, і вже вчора на загальній дискусії в ТКГ – будь – яке питання вони завершували так: ми можемо погодитися, але обов’язково, щоб було записано, що цей документ, який ми погоджуємо, набуде чинності тільки після того, коли Верховна Рада прийме рішення, і закон, або зміст закону буде відповідати Мінським угодам і існуючим домовленостям”, – зазначив він.

Екс-президент України додав, що суперечність цієї постанови в тому, що ” вибори не можуть там (на окупованих територіях України на Донбасі. – Ред.) проходити зараз, а тільки у всій Україні”. “Вони не заперечують, щоб у всій Україні, але щоб не писати, що не може відбуватися на цих територіях. Тобто зняти з Верховної Ради саме це положення. І тоді розблокується наша робота, наш рух вперед”, – зазначив він.