КСУ взявся за е-декларації після того, як у глави Тупицького знайшли землю в Криму

ДУМКА 31, Жовтень 2020, 12:59 332
КСУ взявся за е-декларації після того, як у глави Тупицького знайшли землю в Криму

КСУ почав розгляд подання щодо незаконного збагачення через тиждень після того, як НАЗК направило запит на ім’я його голови Олександра Тупицького з приводу купівлі землі в окупованому Криму.

Про це заявив глава НАЗК Олександр Новіков в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“1 жовтня пан Тупицький отримав запит:” Дайте пояснення, у вас є довіреність в реєстрі декларацій на операції із земельними ділянками в Криму. Чи є у вас земельні ділянки?”Сьомого числа голова Конституційного Суду йде у відпустку. А його заступник пан Головатий проводить засідання, потім закриває засідання від представника Президента, представника парламенту. І через 19 днів після закритого засідання Конституційний Суд звільняє від відповідальності суддю-доповідача, голову Конституційного Суду”, – розповів Новіков.

При цьому він відкинув звинувачення, що прозвучали в ефірі програми, про відсутність у НАЗК повноважень перевіряти суддів і взагалі контролювати судову гілку влади.

“Конвенція ООН проти корупції, яка є частиною національного законодавства України, і Конституція України не виділяють судову владу в окрему касту. Є висновок Венеціанської комісії в аналогічній ситуації у Вірменії. Вона сказала, що один орган може здійснювати контроль публічних службовців (іншої гілки влади. – Ред.)”, – підкреслив Новіков.