Кулеба не впевнений, чи потрібен Україні статус особливого партнера поза НАТО

Ірина Дубровська 2, Лютий 2021, 08:23 77
Кулеба не впевнений, чи потрібен Україні статус особливого партнера поза НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба засумнівався в доцільності переговорів України з США щодо отримання статусу особливого партнера поза Організацією Північноатлантичного договору (НАТО).
Нині жодних офіційних переговорів про отримання Україною статусу особливого союзника США поза НАТО не ведеться.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Думка.

“Ця тема є предметом жвавих переговорів у соцмережах і на різних експертних форумах. Україна має чітку мету, і ця мета – повноцінне членство в НАТО, на шляху до цього членства треба отримати План дій щодо членства, тому потрібно рухатися цим шляхом. Ми не відкидаємо можливості будь-яких інших статусів і форматів, якщо вони справді мають додаткову вартість, а займатися фетишизацією різних статусів, просто “дайте черговий статус” – це зайве”, – пояснив чиновник.

“Я не виступаю категорично проти цього статусу. Я просто не впевнений, що саме цей статус вкрай необхідний. Я хочу, щоб Україна стала союзником США в НАТО, а не поза НАТО. Україна має чітку мету – повноцінне членство в НАТО. На шляху до цього членства треба отримати план дій щодо членства. Тому треба рухатися цим шляхом “, – сказав він.

Крім того, Кулеба зазначив, що статус особливого партнера поза НАТО, на відміну від партнерства в НАТО, не передбачає ніяких гарантій безпеки.

Нагадаємо, Володимир Зеленський в інтерв’ю американському “Axios” заявив про те, що хоче від Сполучених Штатів сприяння на шляху Української держави до членства в Північноатлантичному альянсі.

Водночас глава МЗС України зазначив, що Україна, Грузія і Молдова просуваються на шляху до потрійного союзу в Чорноморському регіоні.

“Що стосується ідеї про потрійний союз у Чорноморському регіоні, я сьогодні сказав державному секретарю Тоні Блінкену, що США можуть розраховувати на Україну як надійного партнера саме в Чорноморському регіоні та Центральній Європі, це наш простір існування, це ті місця, де ми можемо робити реальний внесок. І, запевняю вас, що і Україна, і Грузія, і Молдова вже активно рухаються в тому напрямку. Більше поки не скажу, коли буде результат – усі дізнаються”, – сказав Кулеба.