Кулеба: Путін з Макроном обговорять питання безпеки України

consaidin 25, Червень 2020, 13:24 213
Кулеба: Путін з Макроном обговорять питання безпеки України

26 червня президенти Росії та Франції проведуть відеоконференцію. Володимир Путін та Еммануель Макрон обговорюватимуть питання безпеки в Україні, Лівії та Ірані.

Зокрема говоритимуть про те, як досягти позитивних зрушень в мінському процесі під час наступного саміту “нормандської четвірки”. Про це під час брифінгу розповів очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

“Нам потрібно рухатися вперед. Сподіваємося, що Франція сприятиме тому, аби Росія також займала конструктивну позицію щодо завершення війни та деокупації Донбасу”,– зазначив міністр.

А також наголосив: під час останнього візиту до Парижу українська делегація демонструвала, що налаштована на проведення саміту та бажає досягнути конструктивних домовленостей.

Перемовини у нормандському форматі: що відомо
Востаннє перемовини за участю лідерів країн “нормандської четвірки” відбулися 9 грудня 2019 року в Парижі. Це сталося вперше із 2016 року та втретє загалом.
Під час паризького саміту політики досягли низку домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Проте Росія повноцінно досі не виконала жодного з пунктів.
Наступна зустріч мала відбутися в Берліні весною 2020 року. Однак через ситуацію з COVID-19 її перенесли на пізніший термін.
30 квітня відбулася зустріч глав МЗС України, Німеччини, Франції та Росії – у форматі відеоконференції. Вони обговорили безпекові питання врегулювання ситуації на Донбасі та обмін полоненими.