Лідера ОУН Коханівського засудили на два роки ув’язнення за погроми російських банків

Ірина Дубровська 22, Червень 2020, 12:27 791
Лідера ОУН Коханівського засудили на два роки ув’язнення за погроми російських банків

Шевченківський суд міста Києва присудив лідеру Добровольчого батальйону ОУН Миколі Коханівському два роки ув’язнення. Однак виконання вироку відтермінували на рік як “умовний термін”.

Вказано, що цивільний позов щодо компенсації збитків залишили без розгляду. Так сталося, тому що представники позивача не прийшли на засідання суду.

Лідера ОУН судили у справі про погроми російських банків. Тоді представники добровольчого батальйону закидали камінням будівлю “Сбербанку Росії” та “Альфа банку”. До останнього вони увірвалися всередину.

Читайте також: Суд відправив Коханівського під цілодобовий домашній арешт
Нагадаємо, 18 лютого 2018 року представники правих організацій влаштували у Києві акцію “Смерть Росії”, під час якої закидали камінням і яйцями будівлі “Сбербанку Росії” і Росспівробітництва.

Учасники акції – представники ОУН, “Білого молота”, “Соціал-національної асамблеї”, “Чорного комітету” і “Комітету визволення політв’язнів” пояснили, що установа Росспівробітництва займається антиукраїнською діяльністю та пропагандою “русского мира”. За їхніми словами, “якщо держава Україна не здатна закрити такі установи, то це зроблять прості українці”.

У свою чергу посольство Росії у США закликало ОБСЄ відреагувати на ці інциденти.

Пізніше СК РФ порушив кримінальну справу проти Миколи Коханівського. Провадження почали за ч.2 ст.205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності з використанням інтернету).