Лукашенко заявив, що війна затягнулася і закликав Україну “сісти за стіл переговорів”

ДУМКА 5, Травень 2022, 12:51 1418
Лукашенко заявив, що війна затягнулася і закликав Україну “сісти за стіл переговорів”

Самопроголошений президент Білорусі звинуватив українську сторону у “провокуванні Росії” та відмови від переговорів з окупантами.

Лукашенко заявив, що не очікував, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну “так затягнеться”, наголосивши, що він робить усе, щоб зупинити війну.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству Associated Press у четвер, 5 травня.

“Але я недостатньо занурений у цю проблему, щоб сказати, чи йде вона за планом, як кажуть росіяни, чи так, як я це відчуваю. Хочу ще раз наголосити, я відчуваю, що ця операція затягнулася”, — сказав Лукашенко.

При цьому він заявив, що українська сторона “провокує Росію”, додавши, що Білорусь виступає за мир і категорично не приймає жодної війни.

“Ми зробили і робимо зараз все, щоб не було війни. Завдяки вашому покірному слузі, тобто мені, почалися переговори між Україною та Росією. Але чому Україна, на території якої фактично триває війна, бойові дії, гинуть люди, чому Україна не зацікавлена ​​у цих переговорах?”, – сказав лідер республіки.

Крім цього, Лукашенко заявив про неприпустимість застосування ядерної зброї, однак чи здатна на це РФ глава Білорусі не знає: “Це питання, яке потрібно поставити російському керівництву”.

Журналісти нагадали, що раніше цього тижня білоруські Збройні сили несподівано оголосили про проведення навчань і в інтерв’ю Лукашенко запевнив, що нові маневри армії республіки “нікому не загрожують”, а розв’язувати війну на Заході “абсолютно не на користь білоруської держави”.

“Так що Захід може спати спокійно”, – сказав лідер республіки.