Лукашенку поставили три вимоги, щоб уникнути санкцій

Ірина Дубровська 14, Серпень 2020, 07:56 84
Лукашенку поставили три вимоги, щоб уникнути санкцій

Влада Польщі, Литви, Латвії та Естонії оприлюднила список вимог президенту Білорусі Лукашенку, яких він має дотриматись, щоб вберегти країну від міжнародної ізоляції.
Про це інформує “Думка”.

“Ми, президенти Литви, Польщі, Латвії та Естонії як регіональні сусіди Білорусі, члени НАТО і ЄС, хочемо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною, незалежною і процвітаючою країною”, – йдеться у заяві.

Очільники цих країн закликали Лукашенка виконати три умови:

-деескалація ситуації і негайне припинення застосування сили проти білоруського народу;
-термінове звільнення всіх затриманих учасників протесту, припинення подальшого переслідування;
-негайно розпочати діалог з білоруським народом, організувавши круглий стіл з національного примирення за участю представників уряду та громадянського суспільства.

Президенти вважають, що Лукашенко повинен “слухати голос своїх громадян і дозволити їм говорити вільно”, що стало б “відповідним кроком до початку справжнього національного діалогу”.

“Ми твердо віримо, що діалог – це завжди кращий шлях для соціального розвитку, обговорення реформ і майбутнього вашої країни”, – пише у зверненні.

Згідно заяві, якщо очільник Білорусі виконає зазначені пункти, “двері для співпраці з міжнародним співтовариством залишаться відчиненими”.

Крім того, автори звернення запропонували стати посередниками, щоб вирішити мирним шляхом ситуацію в Білорусі та укріпити її незалежність.

Нагадаємо, в ЄС обговорювали необхідність введення санкцій проти Мінська через події, що зараз відбуваються в країні. Обмеження можуть накласти в кінці серпня.