МЗС РФ зажадав від НАТО “збирати манатки і забиратися на рубежі 1997 року”

ДУМКА 9, Січень 2022, 20:46 403
МЗС РФ зажадав від НАТО “збирати манатки і забиратися на рубежі 1997 року”

Заступник Міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, який прибув на російсько-американські переговори щодо “гарантій безпеки” до Женеви, заявив, що НАТО “треба збирати манатки” і повертатися на рубежі 1997 року.

Про це Рябков заявив в інтерв’ю ТАСС у неділю в Женеві.

“Навіть неспеціалісту зрозуміло, що вимагати від Росії поступок в ситуації, коли саме НАТО протягом усіх останніх десятиліть прагне, що називається, “відтіснити” нашу країну і перевести її якщо не на роль підлеглого, то в будь – якому випадку на другі ролі в європейській і міжнародній політиці, причому зробити це з нанесенням прямого збитку нашій безпеці, більше не вийде”, – підкреслив він. – “Так що НАТО потрібно збирати манатки і вирушати на рубежі 1997 року”.

За словами Рябкова, розраховувати на просування вперед з питань “гарантій безпеки” на майбутніх переговорах РФ з США і НАТО “наївно”, судячи з публічної позиції західних партнерів напередодні зустрічі.

“Я хотів би насамперед почути в ході майбутніх контактів щось більш виразне щодо нерозширення НАТО, відкликання рішення Бухарестського саміту 2008 року, щодо неприпустимості для США і натовських країн продовжувати геополітичне освоєння, по суті справи, всього простору, підконтрольного цій групі держав, на захід, північний захід, південний захід від наших кордонів. І це головне для нас, а абсолютно не ті аспекти, на яких зараз фокусується американська сторона”, – додав Рябков.

За його словами, позитивним підсумком контактів РФ з США і НАТО з приводу “гарантій безпеки” стане підтвердження готовності працювати за російськими пропозиціями.

Як сказав заступник міністра, Москва виходить з того, що Захід повинен на односторонній основі відмовитися від розширення НАТО і ліквідувати створену військову інфраструктуру.

“Тому обіцянки, політичні гарантії, якісь слова нічого не значать. Ось зараз сказано, що у США немає намірів розміщувати ударні озброєння в Україні. Сьогодні ні, а завтра чи післязавтра що буде? А чи готові США покласти це на папір і ратифікувати?”- зазначив Рябков.

Він підкреслив, що домовленості РФ з США і НАТО про гарантії безпеки повинні носити юридично зобов’язуючий характер, а труднощі ратифікації угод всередині Альянсу Росії не стосуються.

“Нехай вони вирішують свої проблеми з ратифікацією, з процедурами надання нам необхідних гарантій, як вони хочуть. Але без цього просто не обійдеться”, – додав заступник голови МЗС РФ.

Він також зазначив, що російська сторона на майбутніх переговорах з США не планує зачіпати ситуацію в Казахстані і не вважає, що залучення сил ОДКБ потребує додаткових пояснень.