МЗС: Українцям слід готуватись до повномасштабного вторгнення РФ

Ірина Дубровська 29, Червень 2020, 16:14 1700
МЗС: Українцям слід готуватись до повномасштабного вторгнення РФ

Українці мають бути ментально готовими до воєнного наступу Росії на Україну, російські військові навчання поблизу кордону можуть перерости в бойові дії.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, багато військових експертів та аналітиків впевнені, що Росія не зупиниться
перед використанням збройних сил для досягнення своїх політичних або економічних цілей ”“Думка про можливість військового наступу розділяє значна кількість військових експертів і аналітиків. У НАТО також розуміють, наскільки реальним є використання військового потенціалу Росії проти України, причому його активізація можлива як раз в найближчій перспективі. Тому нам треба ментально бути готовими до того, що Росія не зупиниться перед використанням збройних сил для досягнення своїх політичних або економічних цілей “, – сказав він.

Наразі Росія нарощує військові потужності на східному кордоні України, та посилює військові угруповання у тимчасово окупованому Криму.

“Досить часто переводяться у підвищену бойову готовність російські окупаційні сили на території окупованого Донбасу. Будь-які навчання можуть досить швидко перейти в активну фазу бойових дій, тому ризик, однозначно, зростає, і, звичайно, військові це бачать”, – підкреслив Боднар.

Як вважає заступник глави МЗС, причинами повномасштабного наступу може бути як внутрішня нестабільність в Росії, зокрема через невдоволення результатами голосування за зміни до Конституції, так і питання поставки води в окупований Крим.

Нагадаємо, колишній голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що у Москві сьогодні відзначення Дня Перемоги використовується для легітимізації відкритої та гібридної агресії проти України з 2014 року.