Нардепа від “СН” хочуть зробити керівником Спеціалізованої прокуратури

Ірина Дубровська 3, Вересень 2020, 12:02 250
Нардепа від “СН” хочуть зробити керівником Спеціалізованої прокуратури

Влада має намір призначити нардепа від “Слуги народу” Андрія Костіна керівником Спеціалізованої прокуратури.

Про це повідомив в інтерв’ю народний депутат від “ЄС” Олексій Гончаренко, повідомляє “Думка”.

“Сьогодні питання (на порядку денному. – ред.) конкурсної комісії у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Вже є лист наших західних партнерів, вони занепокоєні. Тому що формується комісія без відповідного досвіду. Для того, щоб за моїми даними, протягнути депутата від “Слуги народу” Андрія Костіна на посаду керівника САП”, – розповів Гончаренко.

“Ще хто буде входити (у комісію. – ред.), ми не знаємо. Рішення не прийняте. А в проєкті різні люди – викладачі університетів, враховуючи приватні. Проблема в чому? Що ці люди не мають досвіду антикорупційної діяльності.

Ми вже бачили, як викладачка Венедіктова стала генпрокурором. Бачимо, що виходить і каже: це людина має довести свою невинуватість, а не навпаки”, – зазначив він.

Крім того Гончаренко розповів, що планується розгляд зміни генпрокурора. Нинішню посаду Венедиктової може зайняти колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін прокоментував сьогоднішнє голосування у Верховній Раді за 7 членів комісії з обрання нового керівника.

“Сьогодні аваківські депутати разом з “ексрегіоналами” та Коломойським запустять початок офіційних проблем нашому безвізу з ЄС. Запропоновані Монастирським і Кивою люди не відповідають вимогам закону. Більшість не мають жодного досвіду протидії корупції, не кажучи вже про бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет”,- резюмував Шабунін.

Нагадаємо, 21 серпня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, після більше 4 років на посаді, написав заяву про звільнення.

У листопаді завершується 5-річний термін, на який призначали керівника САП.

Комісія з відбору нового керівника складається з 11 осіб: 4 представників Ради прокурорів і 7 делегованих Верховною Радою.