“Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися”,- Зеленський

consaidin 8, Жовтень 2020, 10:13 111
“Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися”,- Зеленський

Президент Володимир Зеленський у контексті тези про об’єднання всіх російськомовних у одній державі зазначив, що питання мови та віри розколюють або об’єднують суспільство, а в Україні навколо мови ніхто об’єднуватись не буде.
Про це президент Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю виданню Politico Europe, передає ОПУ.

Журналісти видання Politico зазначили у розмові з Зеленським, що білоруський опозиціонер та політв’язень Тихановський був у Криму й висловив підтримку ідеї “русского мира”, у якому Україна, Росія та Білорусь мають бути єдиним народом.

Зеленський на це зауважив, що у Кремлі є бажання повернути назад Радянський Союз.

“Завжди є два “слабких місця”, на яких базується інформаційна політика, – це релігія та мова. Ці речі або об’єднують, або розколюють суспільство. Є така політика Російської Федерації. Не лише пан Тихановський, а багато хто говорить, що люди, які розмовляють російською мовою, повинні об’єднатися під єдиною країною”, – прокоментував він.

Зеленський зауважив, що Україна – це демократична, ліберальна та унітарна держава.

“Державна мова – українська, але в нас, повірте, є російська мова. Багато людей розмовляють польською, угорською, румунською, болгарською. У нас така багата, велика країна. Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися, і це вже казали на початку війни, коли окупували Донбас. Всім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі та Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднуватимуться до російської політики, до ескалації конфлікту й до розколу в Україні”, – додав президент.