Оголошене Зеленським опитування хочуть юридично оформити

Ірина Дубровська 15, Жовтень 2020, 17:58 657
Оголошене Зеленським опитування хочуть юридично оформити

Верховна Рада має ухвалити закон, аби юридично оформити всеукраїнське опитування під час місцевих виборів, анонсоване президентом Володимиром Зеленським.

Про це телеканалу “Настоящее время” заявив нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура, який є заступником голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

“Ми вже ухвалили законопроєкт на рівні комітету Верховної Ради. Залишилася справа за малим — голосуванням… Ми можемо скоротити процедуру і підписання спікером, публікації того ж дня і підписання президентом цього законопроєкту, який стане в подальшому законом. Час технічно буде, за інформацією ЦВК, щоб надрукувати необхідні бланки і здійснити це опитування”, — сказав він.

За словами Качури, в разі якщо закон не ухвалять, процес опитування повинен мати інший формат. Окрім цього, депутат пояснив, чому Офіс президента не може просто замовити професійне соціологічне дослідження.

“Йдеться про вибірку, тому що в соціологічних дослідженнях, як правило, тих, які на території України проводяться, максимум кілька тис. осіб із різних регіонів. Це точно не масштаби визначення того або іншого вектора для ухвалення рішення українською владою. Якщо говорити обʼєктивно, думаю, що це буде щось схоже на екзитпол. Не всі виборці, можливо, захочуть в цьому випадку визначатися і брати необхідні бланки, заповнювати. Тобто тут є багато запитань”, — зазначив Качура.

13 жовтня Зеленський закликав українців прийти на виборчі дільниці для участі в місцевих виборах 25 жовтня, щоб, зокрема, відповісти на 5 важливих для суспільства запитань.

В Офісі президента заявили, що опитування не матиме юридичних наслідків, а в такий спосіб влада хоче дозволити українцям самостійно визначити свої базові очікування щодо курсу розвитку країни.