Опитування Центру Разумкова: рейтинг Зеленського та його партії продовжує падати

Володимир Маркопольский 9, Лютий 2021, 13:43 68
Опитування Центру Разумкова: рейтинг Зеленського та його партії продовжує падати

Якби вибори до Верховної Ради відбулися б найближчим часом, то тільки чотири партії змогли б подолати п’ятивідсотковий бар’єр.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 29 січня по 3 лютого 2021 року, передає “Думка“.

Так, згідно з опитуванням, за президентську партію “Слуга народу” готові проголосувати 22,2% тих, хто візьме участь у виборах і вже визначився зі своїм вибором. На другому місці розташувалася проросійська політична сила “опозиційна платформа – за життя”, за яку готові проголосувати 21,9%, за нею йде партія колишнього президента Петра Порошенка – її результату 18,1%, останньою партією, у якої згідно з опитуванням є шанси потрапити до парламенту, є “Батьківщина” Юлії Тимошенко, її результат 10,3%. Теоретичні шанси на проходження до парламенту зберігає “Сила і честь” Смешка, її готові підтримати 4,7% визначилися.

За партію “Голос” готові проголосувати 2,7% визначилися, за Радикальну партію Олега Ляшка і ВО “Свобода” – по 2,5%, за партію “Громадянська позиція” – 2,4%,”українську стратегію Гройсмана” – 2,3%, партію Шарія – 2,1%. Партії “Опозиційний блок” і “УДАР Віталія Кличка” зібрали б трохи більше 1% голосів, решта – менше 1% кожна.

Крім цього, 16,1% загальної кількості респондентів заявили, що не мають наміру брати участь у виборах, а ще 15,4% вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати.

Так само Центру Разумкова провів опитування серед українців щодо їх симпатій на виборах президента країни.

Згідно з даними дослідження, Зеленський у разі електорального суперництва у другому турі з п’ятим президентом Петром Порошенком стає переможцем президентських виборів. Зеленського готові підтримати 54% серед респондентів, які визначилися зі своїм вибором, а Порошенка – 46%.

Також у другому турі виборів у разі електорального суперництва з лідером партії “опозиційна платформа – за життя” Юрієм Бойком або головою Верховної Ради Дмитром Разумковим Зеленський стає переможцем президентських виборів. Так, Бойко готові підтримати 42% тих, хто братиме участь у виборах і визначився, за кого голосувати, а Зеленського – 58%. Разумкова у другому турі підтримали б 39,9% тих, хто братиме участь у виборах і визначився, за кого голосувати, а Зеленського – 60,1%.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук на кремлівському телебаченні погрожував Зеленському федералізацією та імпічментом.