“Північний потік-2”: США і Німеччина готують Путіну “сюрприз”

ДУМКА 25, Листопад 2021, 17:23 189
“Північний потік-2”: США і Німеччина готують Путіну “сюрприз”

За останній час навколо російського газогону “Північний потік-2” почали розгортатись несподівані події, які дали надію на те, що трубопровід так і не буде запущений.

Сполучені Штати несподівано запровадили додаткові санкції проти путінського проекту, а саме проти однієї компанії та двох суден, які беруть участь у його реалізації.

У той же час нова влада ФРН навіть не згадала протидію газопроводу у своїй коаліційній угоді.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у ексклюзивному коментарі “Сьогодні” заявив, що санкції США – це лише піар хід.

Вони недостатньо дієві і дуже “слабенькі”, каже експерт та додає, що їх фактично запровадили навздогін вже повністю готовому газогону.

“Це вже санкції навздогін. Це піар хід, щоб показати, що “ми боремось, ми воюємо”. Хоча всі розуміють, що результат буде несуттєвим”, – каже Охріменко.

На його думку, такі слабкі заходи США вдили для того, щоб сильно не сваритись з Німеччиною, але створити видимість активної боротьби.

“Північний потік-2” все одно запустять
За словами Олександра Охріменка, перешкодити запуску трубопроводу вже не вдастся і можна лише відтермінувати цей момент якнайдалі.

Нова коаліція ФРН зайняла досить м’яку позицію щодо цього газопроводу. У коаліційній угоді зазначається, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України, однак рішучих кроків проти “Північного потоку-2” не передбачається.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Києву хотілося б бачити більш жорстку позицію щодо російського газопроводу.

“Безумовно, ми хотіли б бачити більш чітку та принципову позицію щодо “Північного потоку 2”, але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс і будемо і надалі працюватимемо з німецькими партнерами, новим урядом Німеччини щодо “Північного потоку 2” – сказав Кулеба.

Однак Олександр Охріменко запевняє, сподіватись на іншу позицію Німеччини не варто, оскільки “Північний потік-2” є досить вигідним економічно для німецьких олігархів.

“Немає значення, якою буде коаліція, адже кожен німецький канцлер служить німецьким олігархам і не може працювати проти них. Зрозуміло, що він буде лобіювати їх інтереси, але є нюанс…”, – каже аналітик.

На думку експерта, представники німецької олігархії захотіли дещо обмежити вплив Путіна на “Північний потік-2” і саме тому зараз втручаються у процедуру сертифікації.

“Шанс “кинути” Путіна є, вони можуть поставити його у таку ситуацію, що йому доведеться частково віддати контроль газопроводом і просити згоди на всі свої дії”, – розповів президент Українського аналітичного центру.

За його словами, Кремль намагається пручатись цьому і Росія тисне на Європу газом, а саме зменшення його поставок на вільний ринок та лякає скупченнями військ.

Охріменко наголосив, що у цій ситуації Путін має лише один важіль тиску – це газ, однак нова німецька коаліція також хоче виграти у цьому протистоянні.