По прізвищах знаю тих, хто стоїть за “плівками Деркача”- експосол України у США

Ірина Дубровська 8, Червень 2020, 13:55 170
По прізвищах знаю тих, хто стоїть за “плівками Деркача”- експосол України у США

Колишній надзвичайний і повноважний посол України у США Валерій Чалий в інтерв’ю “Прямому” розповів, хто стоїть за так званими “плівками Деркача”.

– Експосол США в Україні Джон Гербст вважає, що “плівки Деркача” створені для підриву відносин між США та України, і це вигідно Кремлю та окремим українським політикам. Він також згадує, що ці політики, яким це вигідно, мають великі телевізійні ресурси в Україні. Хто вони?

– Дозвольте я подякую не тільки пану Гербсту, якого я дуже добре знаю, але й тим послам, які були в Києві, які підписали спільну заяву, яка дійсно підтверджує в підтримку стратегічного партнерства України та США і проти спроб підірвати це партнерство. Те ж саме ми зробили в Україні, де поважні політики, а також посли України у США та активісти підписали таку спільну заяву. Це був зв’язок дуже швидкий, швидка реакція через океан, трансатлантична. Можливо, в цьому випадку, я скажу відверто, влада наша не найкращим чином відреагувала.

Насправді такі спроби були. Ви питаєте – хто? Так “все те же на манеже”. Ця група людей, я їх знаю вже давно в обличчя і по прізвищах – вони ці спроби здійснюють вже багато разів. Ви не бачили цього, а у Вашингтоні ці спроби відбувалися з самого початку російської окупації України. Постійно якісь… чи обміняти Крим на Донбас, чи занести якісь там дивні плани, чи підірвати таким чином наші двосторонні стосунки.

– Але прізвища ви не хочете називати цих людей?

– Ви їх всі знаєте. Вони вже всі засвітилися зараз, вони всі постійно виступають на українських каналах, зараз виступають. Абсолютно вносять от такий роздрай, і їм за це нічого не відбувається. Тобто працює влада українська, є якісь люди, які вносять проблеми в двосторонні відносини. Я думаю, що реагування спецслужб українських має бути, які відповідають за внутрішню безпеку.

– Поки що ми бачимо тільки реагування з боку Офісу генпрокурора і ДБР, яке порушує справи проти п’ятого президента Порошенка і колишнього віцепрезидента Байдена.

– Це не туди. Тому що, в принципі, американці кажуть, що ми бачимо, куди направлений удар цей – в наші двосторонні стосунки. Комусь вигідно ослабити наше партнерство зараз, бо ми добилися – коли я був послом, і продовжується – зброї, оборонної зброї. США – це найнадійніший наш партнер. І, до речі, у нас хороші стосунки і з Білим домом, і двопалатна підтримка, двопартійна у Конгресі. І комусь це не подобається. Кому? Очевидно, вигодоотримувач – росіяни.

Ці групи проросійські, які грають і маніпулюють, вони зараз у нас підняли голову. Підіймають тему… Нова тема – це синхронні дії – про зовнішнє втручання чи про зовнішнє управління.