Поки Путін оточує Україну військами, Зеленський бореться з політичними опонентами, – Андерс Ослунд

ДУМКА 8, Січень 2022, 14:51 542
Поки Путін оточує Україну військами, Зеленський бореться з політичними опонентами, – Андерс Ослунд

Шведсько-американський економіст, дипломат, провідний міжнародний експерт з питань національних економік колишнього СРСР переконаний, що Володимир Зеленський “нападає” на Ріната Ахметова і Петра Порошенка. У той час, коли Росія може напасти на Україну.

Економіст зазначив, що ризики військового вторгнення в Україну російських військ є найбільшими за останні вісім років.

“Але при цьому президент України Володимир Зеленський нападає на найбільшого бізнесмена (Ріната Ахметова), найбільшого іноземного інвестора (Арселор-Міттал) і його попередника та найбільшого політичного опонента (Порошенка)”, – написав Андерс Ослунд.

На його думку, це не може закінчитися добре.

Зазначимо, що американське видання The New York Times пише, що російські війська оточують Україну з трьох сторін.

На карті, складеній журналістами видання, показані війська, танки та важка артилерія, зосереджені на українському кордоні зараз, і які потенційно можуть відкрити новий фронт на півночі України, ближче до Києва.

Нині на кордоні з Україною перебуває близько 100 тисяч військовослужбовців Росії. За оцінками спецслужб США, Кремль розробив план військової операції за участю до 175 тисяч військовослужбовців, яка може розпочатися найближчими тижнями.

Поки Путін оточує Україну військами, Зеленський бореться з політичними опонентами, – Андерс Ослунд

Проте, перш ніж розпочати масштабну військову операцію, Росії, швидше за все, потрібно розвернути солдатів резерву та матеріально-технічну базу, наприклад, польові шпиталі, які нині відсутні на позиціях поблизу України.

Досі велика увага приділялася нарощуванню сил поблизу тимчасово окупованих територій, Донецької та Луганської областей.

Від початку 2021 року Росія перекинула ще п’ять батальйонних тактичних груп у прикордонний район біля Луганська та Донецька, у тому числі близько 5000 солдатів, для підсилення 12000, які постійно дислоковані там.