Посольство США розчароване провалом призначення голови САП

ДУМКА 23, Грудень 2021, 16:46 775
Посольство США розчароване провалом призначення голови САП

У посольстві США розчаровані провалом призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, переможця вже було визначено – і залишалося лише затвердити результати конкурсу.

Про це сказав у коментарі LIGA.net спікер посольства Деніел Лангенкемп.

“Нездатність відбіркової комісії САП затвердити своє остаточне рішення викликає глибоке розчарування”, – сказав він.

Лангенкемп зазначив, що після 9,5 годин засідання комісії залишалося просто визнати переможця і підтвердити всі свої послідовні кроки, зроблені за останні 15 місяців. Однак п’ять з шести призначених Верховною Радою членів комісії відмовилися робити цей крок.

“Зрозуміло, хто переможець. Немає вагомих причин не підписувати рішення про те, хто переміг”, – підкреслив він.

Дипломат переконаний, що український народ “абсолютно ясно дав зрозуміти” – йому потрібна сильна і незалежна САП для боротьби з корупцією. А ця затримка означає, Що українцям знову доведеться чекати.

У той же час Лангенкемп впевнений: ті, хто підтримують прозорий результат конкурсу, в кінцевому підсумку переможуть.

“Народ України знову і знову доводив, що він сильніший за ті інтереси, які намагаються стримати Україну. Він доведе це і в цьому випадку-і міжнародне співтовариство підтримує його”, – підсумував він.

У вересні 2021-го Україна зобов’язалася найближчим часом обрати главу САП, це було зафіксовано в спільній заяві після зустрічі президента Володимира Зеленського і лідера США Джо Байдена. Призначення глави САП до грудня 2021 року – один із структурних маяків меморандуму України з МВФ. 20 грудня ОАСК скасував порядок призначення глави САП. 21 грудня комісія порахувала результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив НАБУ Олександр Клименко. Однак комісія відмовилася голосувати за формальне рішення про його затвердження. 22 грудня посли G7 заявили, що розчаровані ситуацією з конкурсом в САП, і назвали невиправданими подальші затримки. Наступне засідання конкурсної комісії САП заплановано на 24 грудня.