Призначення Саакашвілі протизаконне – його мають судити

Ірина Дубровська 25, Квітень 2020, 17:17 185
Призначення Саакашвілі протизаконне – його мають судити

Всі рішення по колишньому президенту Грузії і ексголові Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі, винесені грузинськими судами, дійсні і на території України.

На сьогоднішній день Міхеїл Саакашвілі є громадянином України і його не можна екстрадувати до Грузії. Однак, видання зазначає, що Україна підписала і ратифікувала ряд міжнародних договорів, з яких випливає, що експрезидент Грузії повинен відбути покарання на території нашої країни.
“Зокрема, Україна ратифікувала Європейську конвенцію про міжнародне визнання судових рішень у кримінальних вироків і договір з Республікою Грузія про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах”, – йдеться в матеріалі.

Раніше Саакашвілі заявив, що отримав від президента України Володимира Зеленського пропозицію стати віце-прем’єром з реформ. Однак це призначення неможливо без порушення закону.

Згідно ст.7 Закону “Про Кабінет міністрів України”, не може бути призначена на посаду члена Кабінету Міністрів України особа, яка має судимість, не погашену чи не зняту”.

Нагадаємо, грузинські суди винесли кілька рішень, за якими Міхеїл Саакашвілі засуджений до тюремних термінів.

Зокрема, в травні 2019 року Верховний суд Грузії залишив в силі вирок про перевищення Міхеїлом Саакашвілі службових повноважень на посаді президента у справі про вбивство в 2006 році банківського службовця Сандро Гиргвліані.

Також екс-президент Саакашвілі був заочно засуджений на шість років ув’язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Грузії Валерія Гелашвілі.
Зазначимо, влада Грузії негативно відреагувала на такі наміри Зеленського. Дійшло до того, що прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія сказав, що країна може відкликати свого посла з України, якщо експрезидент Грузії стане членом українського Кабміну.

у травні 2019 року Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України.
Нагадаємо, 21 лютого 2018 року прикордонники заборонили Саакашвілі в’їзд в Україну на три роки. 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеіла Саакашвілі, політика нібито викрали з одного зі столичних ресторанів. Згодом стало відомо, що силами працівників ДПСУ Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутички, бо невідомі з оточення лідера “Руху нових сил” накинулися на правоохоронців.

До того, 5 грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко виступив зі звинуваченням на адресу Міхеіла Саакашвілі в отриманні від бізнесмена-втікача Сергія Курченка грошей на його діяльність в Україні. Це Луценко доводив, демонструючи аудіозапис нібито розмови між Курченком і Саакашвілі.