Путін заявив, що візит глави Пентагону відкриває двері НАТО для України

ДУМКА 21, Жовтень 2021, 21:05 359
Путін заявив, що візит глави Пентагону відкриває двері НАТО для України

Президент Росії Володимир Путін заявив, що вступ України в НАТО – це проблема, яка бентежить РФ, а візит глави Пентагону в Київ – це фактичне “відкриття дверей” для України в Альянс.

Про це Путін під час виступу на міжнародному дискусійному клубі “Валдай”.

Пряма мова: “Формальне членство в НАТО може і не відбутися, але військове освоєння території України вже триває і це реально створює загрозу для Російської Федерації…

Ось приїхав міністр оборони (США до Києва – ред.), який по суті відкриває двері Україні в НАТО. По суті, його заяву потрібно і можна саме так трактувати. Ніхто не говорить: “Ні”…

Це не гарантія безпеки для Росії – це просто розмови на задану тему і, звичайно, нас це турбує…

Що стосується баз, я знаю відповідне конституційне положення України, але навчальні центри ніхто не забороняє мати. А під маркою “навчальних центрів” можна все, що завгодно занести.

Завтра під Харковом ракети з’являться, що нам з цим тоді робити? Не ми ж туди ліземо зі своїми ракетами, нам під ніс їх засовують. Звичайно, це проблема”.

За його словами, наслідки розширення НАТО військово-стратегічні: “У Польщі і Румунії встановили системи протиракетної оборони, на які можна встановити “томагавки” (ударні системи), тільки програмне забезпечення потрібно змінити і все”.

Президент Росії також заявив, що ніхто не відреагував на заяву Кремля, що РФ не буде встановлювати в Європі подібних ракет, навіть якщо їм вдасться такі виготовити.

Крім того, Путін обурився, що в Україні намагаються судити його кума і нардепа “ОПЗЖ” Віктора Медведчука: “За що? За його відкриту політичну позицію?”