Рада прийняла в першому читанні закон про олігархів

ДУМКА 1, Липень 2021, 19:29 155
Рада прийняла в першому читанні закон про олігархів

Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект президента №5599″Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

За відповідне рішення проголосували 275 депутатів.

Президентський законопроект підтримали 231 представник “Слуги народу”, і по 18 нардепів від “довіри” і “за майбутнє”.

Представники партій ОПЗЖ і ” Батьківщина “утрималися, тоді як” європейська солідарність “і” Голос ” проголосували проти даного законопроекту.

Зазначена редакція законопроекту пропонує визначати олігарха як “особу, що значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), яка одночасно відповідає щонайменше трьом ознаками”.

Щоб вважатись олігархом необхідно брати участь у політичному житті, мати значний вплив на засоби масової інформації, бути монополістом на загальнодержавному товарному ринку та володіти активами на більше ніж 1 мільйон прожиткових мінімумів. Якщо три з цих ознак будуть наявні в однієї особи, то вона вноситься в Реєстр олігархів.

До осіб, які беруть участь у політичному житті автоматично відносяться президент, голова Верховної Ради, перший заступник та заступник голови ВР, нардепи, прем’єр, перший віце-прем’єр, міністри, їх перші заступники та заступники, керівник іншого центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабміну, голова СБУ, генпрокурор, голова Нацбанку тощо та/або є пов’язаною особою вище переліченими.