РФ активно намагається завадити саміту “Кримська платформа”, – Кулеба

Ірина Дубровська 8, Лютий 2021, 09:55 56
РФ активно намагається завадити саміту “Кримська платформа”, – Кулеба

Росія здійснює тиск на керівництво іноземних держав, щоб запобігти участі їх представників в саміті “Кримська платформа”. Дипломатична зустріч має відбутися напередодні 30-річного ювілею Незалежності із залученням міжнародних партнерів України.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує Думка.

Міністр розповів, що “Кримська платформа” знаходить все більше підтримки у західних партнерів України. Та повідомив, що саміт перенесли з травня на серпень, тому що “зійшлися декілька чинників”

“Вирішили просто більше часу отримати на якісну підготовку. Тому що ініціатива нова, а все нове потребує дуже ретельного опрацювання. І COVID теж. Розумієте, зараз все у такому стані, що ніхто нікуди не літає. Ви ж бачите, що відбувається навіть в Європі з обмеженнями, які запроваджуються. Тому за сукупністю факторів перенесли на серпень. Я можу вам сказати, що чим більше ми працюємо з країнами, пояснюємо їм, що це таке і як це працюватиме, тим більше підтримки ми знаходимо. Позитивна у нас дуже динаміка”, – сказав міністр.

“Так само, чесно вам можу сказати, що чим більш позитивною є реакція партнерів, тим більше ми фіксуємо зусиль Російської Федерації з дискредитації “Кримської платформи” і з запобігання участі в саміті тих чи інших держав. Вони вже опускаються до того, що прямо передають сигнали главам певних держав і урядів, що якщо ви поїдете на саміт “Кримської платформи”, то вам буде ось це, ось це і ось це у відповідь від нас. Шалений спротив Росії вже спостерігається! Дві мети – дискредитація самої ідеї і запобігання участі лідерів у саміті”, – додав він.

Про те, хто з іноземних лідерів візьме участь у саміті, міністр повідомити відмовився. “Коли буде остаточний список, то ми його з задоволенням анонсуємо. Але зараз це було би всупереч і логіці, і дипломатичній практиці”, – сказав Кулеба.

Раніше перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявляла, що за підсумками саміту “Кримської платформи” з деокупації півострова буде ухвалена відповідна декларація.

Як повідомлялося, Кримська платформа – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні. Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі. Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане на 2021 рік у Києві.

Раніше, Глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Київ вітатиме посилення ролі Вашингтона у врегулюванні російсько-українського конфлікту в Криму і на Донбасі.