Російське пальне тепер в Україні, через зупинку українського заводу “Азмол”

Ірина Дубровська 10, Червень 2020, 11:00 108
Російське пальне тепер в Україні, через зупинку українського заводу “Азмол”

Танкер класу річка – море Volgoneft-268 (прапор РФ) отримав дозвіл на прохід до порту Запоріжжя для вивантаження 4200 т дизельного палива в резервуари «Комбінату Зірка». Відповідний дозвіл оприлюднена на сайті Державної служби морського та річкового транспорту.

Тепер стала зрозуміла причина такого дозволу.

“У прохода Дніпром судна під російським прапором та з імпортованим з РФ мастилом, виявляється, є причина – зупинка українського заводу мастил “Азмол”.

І, виявляється, про захоплення сегменту ринку мастил росіянами представники українсько-британського підприємства AZMOL BP попереджали ще два тижні тому, коли вступив в силу знаменитий законопроект №1210 (466-ІХ) імені товаріща Гєтьманцева, яким було збільшено акцизи для цього виробника, а той, відповідно, був змушений зупинити роботу через втрату рентабельності.

Так от цим законом можна ілюстрювати наші традиційні добрі наміри, які ведуть до пекла.

Замість заявленого вдосконалення адміністрування податків, введення міжнародних стандартів та боротьби з ухилянням (план BEPS) – в закон напхали банальне збільшення податкового тиску, підвищення рентних ставок, ускладнення роботи іноземних компаній, безкарність фіскалів тощо.

Пам’ятаєте минулорічні викрутаси Дубінського з його втручанням в питання акцизів, в результаті чого бюджет недоотримав мільярди?

Так от та ситуація переростає в законодавче цунамі, яке просто знищує українського виробника і робить його неконкурентним перед зовнішніми гравцями на ринку металургії, газопостачання, енергетики тощо.

Зокрема ArcelorMittal вже выступив з заявою про критичну ситуацію в гірничо-видобувному та збагачувальному виробництві, яке скоротилося на 15% в порівнянні з 2019 роком – а тепер ризикує просто зупинитись. Підприємство просить небагато – не підвищувати ренту на видобуток залізної руди у 1,5 рази у пік світової економічної кризи. Доречі, до нього вже приєднались всі решта металургійних підприємств.

До речі, Зеленський вже після підписання закону… звернувся до Шмигаля з пропозицією провести діалог з бізнес-асоціаціями для розробки змін в його положеннях та надання перехідного періоду для адаптації.

Все по-нашому: пропозиції будуть надаватися “до кінця року” – а виробництва зупиняються вже.

Тобто, втрати бюджету, безробіття, вихід інвестора – гарантовано на невідомий термін, що перетворить Україну на “сіру зону” та здобич зовнішнього виробника.

А РФ завжди готова надати свої “послуги” з економічної експансії.

Хоча може так і задумувалося – продати безробітне деморалізоване населення промислових районів на відкуп російським впливам під виглядом “восстановлєнія економічєского сотруднічєства”?”- Валерій Прозапас.