Росія погрожує масштабною війною в Європі, якщо Україну продовжать “втягувати” в НАТО

ДУМКА 24, Грудень 2021, 11:16 493
Росія погрожує масштабною війною в Європі, якщо Україну продовжать “втягувати” в НАТО

Вступ України до НАТО з перспективою появи біля кордонів Росії ударних ракетних комплексів нібито “створює неприйнятні загрози безпеці”, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв’ю газеті Oslobođenje з Боснії і Герцеговини.

Він закликав знизити градус конфронтації, викликаний підтримкою США нібито “українських протеже”.

“Курс на втягування Києва до НАТО з перспективою появи біля наших кордонів ударних ракетних комплексів створює неприйнятні загрози безпеки Росії, провокуючи серйозні військові ризики для всіх залучених сторін, аж до масштабного конфлікту в Європі”, — сказав міністр в інтерв’ю боснійсько-герцеговинській газеті з нагоди 25-річчя з дня встановлення дипломатичних відносин між РФ та Боснією і Герцеговиною (цитата по сайту МЗС РФ).

За словами дипломата, перш за все “необхідно знизити градус конфронтації, викликаної тим, як американські колеги „опікують“ своїх українських протеже”.

Говорячи про ситуацію на сході України, міністр згадав бесіду президентів РФ і США Володимира Путіна і Джо Байдена, яка відбулася на початку грудня у форматі відеоконференції. Як заявив Лавров, переважне місце у розмові зайняла проблематика “пов’язана з українською кризою і відсутністю прогресу у виконанні Мінських угод”.

“Президент Росії Володимир Путін на конкретних прикладах проілюстрував деструктивну лінію Києва, спрямовану на демонтаж „Мінська“ і домовленостей, досягнутих в „нормандському форматі“, висловив серйозну заклопотаність з приводу провокаційних дій України проти Донбасу”, — додав Лавров думку Москви.