Росія припиняє переговори з Єрмаком щодо Донбасу. Документ

Ірина Дубровська 30, Липень 2020, 17:59 388
Росія припиняє переговори з Єрмаком щодо Донбасу. Документ

Заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує в Кремлі український напрямок, написав лист до радника канцлера Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України (зокрема, главі Офісу президента Андрію Єрмаку). У посланні політик назвав переговори з Донбасу на рівні радників безглуздими і запропонував відмовитися від цього формату, в рамках якого він зустрічався, зокрема, з Єрмаком.

Документ передали джерела в Офісі президента України.

У листі йдеться, що робота радників голів держав нормандського формату неефективна. Козак констатує, що нещодавно укладена угода про припинення вогню приймалося практично без участі Франції та Німеччини – цілком грунтуючись на російські пропозиції.

Також він критикує проєкт документа, який зараз опрацьовується в рамках “Нормандії”. Його подробиці у посланні не наводяться, однак Козак заявляє, що документ беззмістовний і нічого не вирішує в справі врегулювання конфлікту на Донбасі. А спроби наповнити його змістом не зустрічають, на думку помічника Путіна, ніякого ентузіазму у інших учасників формату.

“Це приводить до думки припинити безплідні переговори радників №4”, – пише Козак, додаючи, що “експеримент” можна продовжити, але вже без Росії.

“Зі всією відповідальністю запевняю, що я не маю намір далі брати участь у цьому “спектаклі”, що безкінечно триває, з відвертою імітацією бурхливої діяльності по врегулюванню”, – написав помічник президента РФ.

Він запропонував обмежити роботу помічників лідерів країн “Нормандії”, надавши їм займатися виключно технічним супроводом зустрічей глав держав. А погодження питань, якими займалися Козак, Єрмак і радники керівників Франції та Німеччини раніше, передати міністрам закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції.

Тобто, по суті, Козак оголосив про те, що Росія не має наміру більше брати участь в форматі переговорів, де з української сторони учасником виступає глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Росія припиняє переговори з Єрмаком щодо Донбасу. ДокументРосія припиняє переговори з Єрмаком щодо Донбасу. ДокументРосія припиняє переговори з Єрмаком щодо Донбасу. Документ

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Рєзніков заявив, що представники ТКГ Російської Федерації “Мінську” не здатні домовлятися.

За його словами, якщо РФ все ще планує “вийти з цієї історії із збереженням особи”, їй потрібно навчитися приходити до спільної згоди.