Розслідування Bellingcat: Зеленський знав про хід операції по “вагнерівцям”

ДУМКА 17, Листопад 2021, 18:18 155
Розслідування Bellingcat: Зеленський знав про хід операції по “вагнерівцям”

Президент України Володимир Зеленський, який раніше заявляв, що спецоперація із затримання “вагнерівців” готували іноземні спецслужби, насправді знав, що цією операцією займалося Головне управління розвідки Міноборони і був обізнаний про хід операції.

Про це свідчать результати розслідування Міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat, передає “Думка“.

“За словами опитаних екс-співробітників ГУР, президент України вперше був проінформований про пропоновану спецоперацію 15 червня 2020 року під час чергового понеділкового брифінгу з питань безпеки з керівниками спецслужб. Співрозмовники сказали нам, що президент Володимир Зеленський в цілому схвалив операцію, намічену на 26 червня 2020 року і попросив підготувати детальний план. Цей концептуальний план був підготовлений і затверджений Міністром оборони 1 липня 2020 року.

З цього моменту два старших офіцера, що відповідають за проект: Василь Бурба, директор ГУР, і Руслан Баранецький, заступник директора СБУ, регулярно проводили брифінги для президента про хід реалізації проекту “Авеню””, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна не готувала подібної операції.

“До пана Єрмака у СБУ нуль питань. Ми з вами бачили, що сталося в Білорусі, як посадили літак, чим це закінчилося. Чим закінчуються такі випадки, до якої ізоляції країни призводять такі спецоперації. Це точно не була наша операція”, – сказав глава держави.

Зеленський додав, що ідея спецоперації по “вагнерівцям” була інших країн, точно не України, і те, що Україну максимально затягували в це питання, — це правда”.

“Слава богу, що ми проявили суб’єктність у цьому важливому питанні”, — підкреслив президент Зеленський.