Сайдік спростував твердження Росії, що вона не є стороною конфлікту на Донбасі

Ірина Дубровська 29, Жовтень 2020, 09:59 56
Сайдік спростував твердження Росії, що вона не є стороною конфлікту на Донбасі

Збройний конфлікт на Донбасі абсолютно нічим не виправданий – він лише приносить страждання цивільному населенню.

Про це заявив колишній спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік в інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, немає нікого, кому війна на Донбасі могла б бути вигідною.

«Цей конфлікт, на моє глибоке переконання, нічим не виправданий. Він лише приносить величезні страждання невинному багатомільйонному цивільному населенню. Кому це може бути насправді вигідно?», – зауважив Сайдік.

Він також нагадав, що сторонами цього конфлікту є Росія та Україна, які представлені у ТКГ разом із посередником в особі представника ОБСЄ.

«Росія, Україна та ОБСЄ є членами Тристоронньої контактної групи. Ця група була створена, щоб знайти вирішення конфлікту на Донбасі шляхом реалізації Мінських угод. Очевидно, що ОБСЄ не є стороною конфлікту, а лише посередником у його вирішенні. Тоді неважко відповісти на запитання про сторони конфлікту», – сказав Сайдік, коментуючи твердження влади Росії про те, що вона не є стороною конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, представники ОБСЄ в ТКГ закликали сторони докласти усіх зусиль для проведення якнайшвидшого обміну полоненими на Донбасі за принципом «всіх на всіх».