Скасування недоторканності виявилось фейковим – тепер все вирішує Венедиктова

Ірина Дубровська 3, Червень 2020, 16:36 1127

Парламент ухвалив 291-м голосом законопроєкт №2237: документ мав скасувати депутатську недоторканість, а натомість зберіг та навіть посилив її.

Серед його “фішок”, наприклад, монополія генпрокурора на відкриття кримінальних проваджень щодо нардепів. Крім того, він містить вимогу обов’язкової присутності депутата під час розгляду клопотань слідчих у суді (вони можуть стосуватися, наприклад, арешту майна, тож це майно не можна буде арештувати без попередження парламентаря про суд).

Черговий доказ, що скасування депутатської недоторканності було фейком. У відповідь на закиди генпрокурорки Венедіктової прокурори САП відповіли, що вона ТРИ МІСЯЦІ не відкриває провадження щодо народного депутата.

Тобто зараз неможливо навіть РОЗПОЧАТИ розслідування щодо депутата без дозволу генерального прокурора. До “скасування” недоторканності проблем з початком розслідування не виникало жодного разу.

Проголосувавши за фейк, Слуги народу і ОПЗЖ відверто обманули суспільство. Ніякого скасування недоторканності не відбулось. А навіть навпаки.

Одразу після ухвалення проти законопроєкту виступили НАБУ та САП, закликавши президента його ветувати.