Слідом за ДБР відео з пострілом Бутусова вирішив перевірити Слідчий комітет РФ

ДУМКА 30, Листопад 2021, 02:05 83
Слідом за ДБР відео з пострілом Бутусова вирішив перевірити Слідчий комітет РФ

Російський Слідчий комітет перевірить відеозапис, на якому український журналіст Юрій Бутусов робить постріл з гаубиці.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби російського відомства.

У повідомленні вказується, що слідчі центрального апарату перевірять зазначену інформацію і «оцінять дії того, хто стріляв з точки зору чинного законодавства».

“При наявності підстав їм буде дана правова оцінка в рамках кримінальної справи”, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що сам журналіст раніше заявив, що відео знято дуже давно, з тренувань підрозділів територіальної оборони одного з регіонів України.

“Це абсолютно точно не теперішній час, оскільки я зараз перебуваю в Києві. Нічого героїчного в цьому відео немає, просте слово до Дня Голодомору. Знятий в суворій відповідності з діючими конвенціями і заборонами”, – зазначив Бутусов.

Пізніше в ДБР заявили, що слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці в соцмережі «Фейсбук», в рамках розпочатого кримінального провадження.

У ДБР підкреслили, що всі обставини публікації і запису відео пострілу з гармати, викладеного Юрієм Бутусовим, будуть перевірені.

У тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також з речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих) і статті 437 КК (планування, підготовка, розв’язання і ведення агресивної війни).