“Слуга народу” Радуцький не виконав жодної своєї обіцянки в сфері медицини

Володимир Маркопольский 17, Лютий 2021, 14:57 68
“Слуга народу” Радуцький не виконав жодної своєї обіцянки в сфері медицини

Народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я Михайло Радуцький не виконав жодної своєї обіцянки у сфері медицини.

Про це свідчать дані аналітиків “Слово і Діло”.

Зокрема, Радуцький обіцяв обладнати 80 тисяч ліжко-місць з киснем для хворих до кінця 2020 року, але обіцяне не виконав.

Також голова медкомітету ВР не вніс обіцяний законопроект про посилення кримінальної відповідальності за підробку вакцин. Таку заяву Радуцький зробив 4 грудня (у п’ятницю), зазначаючи, що проект закону буде внесений через два дні (у понеділок).

Однак і цю обіцянку Радуцький правалив. Зате в січні 2021 року він “протягнув” через Раду законопроект, який дозволяє реєструвати в Україні вакцини, які не пройшли всі клінічні дослідження.

Загалом, Радуцький виконав лише 10% своїх обіцянок, проте всі вони стосуються загальної передвиборчої програми партії “Слуга народу”. Що стосуються напряму медицини – не виконано жодне.

Не склалося у Радуцького і з його протеже-колишнім міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою. Радуцький заявляв, що особисто несе відповідальність за неї перед президентом Володимиром Зеленським.

“Я несу перед президентом (Володимиром Зеленським) персональну відповідальність за Зоряну (Скалецьку): коли проводили співбесіду з нею, я піднімав руку “за”, – заявляв Радуцький в листопаді 2019 року.

Втім за півроку в кріслі міністра охорони здоров’я Скалецька успішно провалила низку обіцянок. Вона обіцяла, але:

не вдосконалила систему запобігання інфекційним та неінфекційним захворюванням, систему екстреної медичної допомоги та систему контролю якості медичних послуг,

не забезпечила доступ до якісної та безпечної імунопрофілактики,

не ввела страхування відповідальності лікарів у разі нанесення шкоди пацієнту,

не створила в кожній області регіональні центри громадського здоров’я.

Крім того, Скалецька провалила аудит системи охорони здоров’я і призвела до хаосу з COVID-19 в Нових Санжарах, згадує політтехнолог Дмитро Раімов, який був її прес-секретарем і помічником.

“Єдине, що вона змогла зробити – виглядати краще. Поки на країну руйнувалася пандемія-вона робила зачіски”, – констатував він.