“Слуги народу” порушили передвиборчу обіцянку Зеленського

Ірина Дубровська 28, Вересень 2020, 21:17 120
“Слуги народу” порушили передвиборчу обіцянку Зеленського

Комітет із податкової і митної політики Верховної Ради рекомендував парламенту залишити повноваження “контррозвідувального захисту економіки держави” за Службою безпеки України.
Про це повідомив у Facebook перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.

“Комітет проголосував за те, щоб де-факто залишити економіку як підрозділ СБУ. Тобто не тільки Бюро економічної безпеки матиме право лізти до бізнесу, а й СБУ. Саме те, на що скаржиться бізнес”, – написав він.

Железняк зазначив, що на комітеті не вистачило одного голосу, щоб ухвалити “нормальну редакцію”.

Слуги народу на комітеті ВР вирішили не забороняти СБУ розслідувати економічні злочини, хоча це було однією з передвиборчих обіцянок Зеленського, - Шабунін 01

Водночас голова правління і співзасновник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін зазначив у Facebook, що таким чином “Слуги народу” відхиляють чергову передвиборчу обіцянку Володимира Зеленського.

“Ось при голосуванні цього законопроєкту і перевіримо, хто кого обманює: слуги – Зеленського чи він – суспільство”, – резюмував Шабунін.

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №3087-д, який передбачає створення Бюро економічної безпеки.

Це було однією з умов отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро.