“Слуги” планують судити українських військових

Ірина Дубровська 19, Травень 2020, 17:45 90
“Слуги” планують судити українських військових

Ідея запровадити кримінальну відповідальність для військових командирів за дії підлеглих суперечить Конституції і міжнародному праву.

Про це заявила народний депутат фракції “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу у парламенті.

“Таке відчуття, що цей законопроєкт є авторства не тих “слуг”, які підписалися під цим поданням, а є по суті законопроєктом Портнова. Тому що там не тільки порушується Конституція, що робилося в часи Януковича. А й пропонується дуже сумнівне запровадження норм Римського статуту – насправді в Римському статуті кримінального суду не існує”, – сказала вона.

“Пропонується ретроспективна дія норм, що повністю суперечить нашій Конституції. Пропонується притягувати до відповідальності наших військових командирів за те, що хтось із людей, яким вони віддавали накази, вчинив той чи інший злочин. І тепер нібито командири мали би знати, могли усвідомлювати, свідомо могли передбачити, що той чи інший військовий зробив той чи інший проступок чи вчинок”, – додала Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що такі норми спрямовані на тиск на військових і створення умов для їх переслідування.

“Насправді цей законопроєкт про геноцид наших захисників і наших військових, які дали серйозну відсіч Російській Федерації на теренах України”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.