Слуги та ОПЗЖ провалили ухвалення заяви, в якій засуджувалася РФ

Ірина Дубровська 13, Травень 2020, 17:46 481
Слуги та ОПЗЖ провалили ухвалення заяви, в якій засуджувалася РФ

Верховна Рада відмовилася ухвалити заяву до 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі.

За відповідний проєкт постанови №3431 проголосували лише 200 народних депутатів при 226 мінімально необхідних. Опозиційні фракції та групи (крім ОПЗЖ) в основному його підтримали, але “Слуги народу” дали тільки 128 голосів.

У тексті звернення говорилося про те, що Друга світова війна почалася через змову тоталітарних режимів, у ній загинули від 50 до 80 млн військових і цивільних осіб, зокрема щонайменше 8,5 млн осіб в Україні.

Також депутатам пропонувалося засудити Росію за спробу привласнити спільну перемогу в Другій світовій війні, “особливо з метою цинічного виправдання своєї нинішньої агресивної політики”.

У тексті звернення також була пропозиція нагадати, що у 2014 році вперше після завершення Другої світової війни європейська країна-член ООН окупувала частину території іншої держави, “що є найважчим міжнародним злочином проти миру та безпеки людства та міжнародного правопорядку, і неминуче нагадує трагічні події, які відбувалися в Європі більш як 80 років тому”.

Зазначається, що представники фракції “ОПЗЖ” і деякі депутати, зокрема Максим Бужанський, зустріли провал голосування оваціями та оплесками.