Спецкомісія приступила до розгляду кандидатів на посаду голови САП

ДУМКА 21, Січень 2021, 12:09 73
Спецкомісія приступила до розгляду кандидатів на посаду голови САП

Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) розпочала конкурс на обрання керівника органу під час засідань, що пройшли 19 та 20 січня. На засіданнях затвердили низку документів для проведення конкурсу та оцінки кандидатів.

Сам конкурс на посаду розпочнеться 25 січня. Про це повідомляє громадська організація «Центр протидії корупції» на своїй сторінці у Facebook.

Повідомляється, що ключова роль під час відбору кандидата на посаду очільника САП відводиться міжнародним експертам. Рішення щодо кожного кандидата буде прийматися сімома голосами в комісії за формулою 5 + 2, з яких не менше двох голосів — це квота Ради прокурорів (тобто міжнародні експерти) і не менше п’яти голосів — від представників Верховної Ради.

Зауважимо, що оголошення конкурсу означає запуск процесу відбору ключового антикорупційного прокурора. Найголовнішим запобіжником в цьому процесі буде те, що кандидат зможе отримати посаду лише якщо матиме підтримку міжнародних експертів.

“А це насамперед унеможливлює перемогу кандидатів з необґрунтованими статками або очевидно недоброчесними рішеннями в минулій практиці”, — повідомляють в організації.