США і ЄС виставлять Росії свій “список стурбованостей”

ДУМКА 21, Грудень 2021, 05:58 343
США і ЄС виставлять Росії свій “список стурбованостей”

Сполучені Штати Америки і європейські союзники виставлять РФ свій “список стурбованостей” у відповідь на вимогу Москви “гарантій безпеки”. У Вашингтоні так і не побачили дій з боку РФ, які б зменшили стурбованість щодо ситуації біля кордонів України.

Про це заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс під час брифінгу.

“Як всі знають, Росія представила свій список стурбованостей діями США і НАТО. Ми маємо намір разом з європейськими союзниками і партнерами представити свої стурбованості діями Росії, які, як ми вважаємо, завдають шкоди нашим спільним інтересам і цінностям”, — зазначив Прайс.

Він уточнив, що ніякі переговори про ситуацію з безпекою в Європі не можна проводити без європейських країн.

“Не буде ніяких переговорів щодо європейської безпеки без наших європейських союзників і партнерів. Поки ми не бачили нічого, що знизило б нашу стурбованість у зв’язку з ситуацією навколо України”, — підкреслив Прайс.

Він також пояснив, що Штати готові обговорювати з Росією проблеми безпеки в Європі, але інформації про конкретні контакти з цього питання поки відсутні.

“Ми ясно сказали, що готові до дипломатичної роботи по різних каналах. Але поки повідомити мені нема про що. Росія представила свої стурбованості, у нас є свої. Коли ми будемо мати додаткові деталі про те, як ми будемо це все обговорювати, ми повідомимо”, — резюмував представник Держдепартаменту США.