США запланували виділити Україні значну частину своїх видатків на оборону у 2023 році

ДУМКА 17, Червень 2022, 03:50 944
США запланували виділити Україні значну частину своїх видатків на оборону у 2023 році

Комітет Сенату США збройних сил схвалив виділення додаткових 45 млрд доларів для збільшення оборонного бюджету у 2023 році. Значну частину запропонували виділити на допомогу Україні.

Про це йдеться у проекті бюджету, опублікованого на сайті комітету.

Загальний розмір оборонних витрат наступного року становитиме 847 млрд. доларів.

У цю суму увійдуть збільшення виплат військовим та цивільним співробітникам збройних сил на 4,6%, закупівля нової авіаційної, морської та сухопутної техніки, а також боєприпасів та підтримка України.

Тільки в рамках однієї програми “Ініціатива сприяння безпеці України” пропонується виділити Києву 800 млн. доларів.

Крім прямої допомоги Україні, у законі передбачено виділення 2,7 млрд доларів на виробництво переносних зенітних комплексів Stinger та протитанкових ракетних комплексів Javelin, які США активно постачає Україні.

Крім того, у бюджеті закладено витрати на розробку ядерної крилатої ракети морського базування, від якої адміністрація Джо Байдена рекомендувала військовим відмовитись, а також продовження експлуатації 12 кораблів ВМС, які планувалося вивести зі складу флоту.

Також витрати передбачають продовження експлуатації вільнопадаючої атомної бомби B83 потужністю до 1,2 мегатонни.

Комітет Палати представників у справах збройних сил доопрацює свою власну версію законопроекту наступного тижня під час засідання 22 червня. Можливо, це дасть час для голосування усієї палати до того, як законодавці покинуть Вашингтон на серпневі канікули.

“Щороку законопроект про оборону важливий, але цього року він став ще важливішим через те, що ми спостерігаємо в Україні. Реальність конфлікту між великими державами, який деякі з нас, можливо, вважали вичерпаним, демонструє, що питання війни, миру і дипломатії не залишаються у дзеркалі заднього виду. Вони не теоретичні, а справжні”, – заявив сенатор Тім Кейн журналістам у четвер.