ЦВК відмовилася проводити пережеребкування для визначення номерів партій в бюлетені

ДУМКА 6, Липень 2019, 13:18 164
ЦВК відмовилася проводити пережеребкування для визначення номерів партій в бюлетені

Центральна виборча комісія відмовилася виконувати рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який ухвалив рішення провести повторне жеребкування для визначення нових номерів у виборчому бюлетені.

Про це повідомила прес-служба ЦВК.
“Забезпечення прав одного суб’єкта виборчого процесу не може мати наслідком порушення прав та законних інтересів інших суб’єктів виборчого процесу та законного перебігу виборчого процесу в цілому як реалізації права виборців на вільне волевиявлення.
Конституційний Суд України неодноразово застосовував принцип пропорційності, наприклад, у Рішенні від 25 січня 2012 року №3-рп/2012 (справа № 1-11/2012), де зазначив, що одним із елементів верховенства права є принцип пропорційності, який, зокрема, означає, що заходи повинні спрямовуватися на досягнення легітимної мети та мають бути співмірними з нею.
ЦВК з огляду на неурегульованість Законом ситуації та виходячи із визначальних принципів дійсного демократичного виборчого процесу, зважила всі правові ризики та керувалася принципом дотримання “справедливого балансу” і забезпечення права виборців на вільне і усвідомлене волевиявлення”, – йдеться у заяві.
В Центрвиборчком пояснили, що виконання рішення про пережеребкування потягне за собою неможливість вчасного друку необхідної кількості бюлетенів і їх доставки для проведення голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
В ЦВК зазначили, що форма, колір і текст виборчого бюлетеня вже затверджені.
“Вказана постанова в судовому порядку в установлений процесуальним законом строк не була оскаржена і є чинною”, – зауважили у комісії.

Слід зазначити, що рішення Шостого апеляційного адміністративного суду щодо проведення повторного жеребкування партій для внесення їх в бюлетені може зірвати проведення дострокових виборів до Верховної Ради.