Туск та низка світових політиків закликали Зеленського припинити політичне переслідування Порошенка

Ірина Дубровська 12, Червень 2020, 00:23 186
Туск та низка світових політиків закликали Зеленського припинити політичне переслідування Порошенка

Президент Європейської народної партії, ексголова Європейської Ради Дональд Туск під час конференц-спілкування із п’ятим президентом Петром Порошенком передав сигнал нинішньому керівництву України про необхідність поваги до політичних опонентів і дотримання принципів демократії та законності.

“Ви маєте демонструвати повагу – і це сигнал нинішнім політичним керівникам – насамперед до демократичних стандартів та законності, солідарності щодо ваших опонентів, якщо ви хочете побудувати сучасну, демократичну державу. Я переконаний, що щонайменше для декого є цілком зрозумілим, що я маю на увазі”, – наголосив Дональд Туск.
Він також відзначив величезну роль п’ятого Президента Порошенка у європейському реформуванні України.

“Ваш президентський термін на чолі вашої країни був найкращим прикладом у нашій спільній історії. Прикладом політичного лідерства найвищої якості. І це і моя роль сьогодні – переконати моїх партнерів у Європі продовжувати те, що ми спільно розпочали і що ми досягли у відносинах між Україною і Європейським Союзом. Я можу повторити, що ви можете розраховувати на мене. Я зроблю все можливе, щоб переконати своїх партнерів у Брюсселі та серед європейських столиць продовжувати наш шлях, проєвропейський шлях у Києві”, – зазначив Туск.
Як відомо, низка світових політиків уже відреагували на політичні переслідування Петра Порошенка. Зокрема, про неприпустимість таких репресій заявив колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт.

“Чи збирається президент Зеленський піти шляхом Януковича та кинути за грати свого політичного опонента Петра Порошенка? Якщо це станеться, потрібно буде вжити заходів. Ця справа буде в центрі уваги у відносинах між ЄС та Україною”, – написав Карл Більдт у Twitter.
Колишній спецпредставник Держдепу з питань України Курт Волкер порадив Володимиру Зеленському сконцентруватися на побудові національної єдності на тлі російської агресії, а не влаштовувати політичні переслідування.

“Вибір, кого переслідувати, – це політичне рішення, оскільки обвинуватити можна кожного. Кращим було б рішення будувати національну єдність перед обличчям російської агресії на Донбасі та в Криму, як і казав Зеленський у своєму виступі 24 серпня”, – пише Волкер.
Депутат Європейського парламенту, впливовий литовський політик Пятрас Ауштрявічюс теж застеріг адміністрацію Зеленського від політичного переслідування Порошенка.

“Угода про асоціацію зобов’язує Україну повністю дотримуватися верховенства закону та інших основоположних принципів. Не може бути жодного політично мотивованого переслідування”, – наголосив Ауштрявічюс.
Також щодо цього висловився впливовий канадський дипломат, надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні у 2014-2019 роках Роман Ващук.

“Плани кинути Порошенка за ґрати були вже посеред 2019 року, тон яким задавали емісари Портнова/Коломойського у прагненні помсти за економічні та репутаційні втрати і політичні зиски на фоні негативного публічного сприйняття Порошенка, яке допомогли створити їхні медіа. Я казав про це раніше, і продовжую вірити в те, що очищення від корупції в оточенні попередників – це добре і необхідно. Але відкрита вендета проти важливого, відомого партнера для західних досягнень останніх п’яти років буде стратегічною помилкою і матиме дуже погані наслідки”, – наголошує Роман Ващук.
Нагадаємо, колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко також відреагував на звинувачення проти п’ятого Президента України Петра Порошенка, які висуває йому Офіс генпрокурора під керівництвом Ірини Венедіктової.