У Білому домі заявили, що Байден збирається пояснити Путіну, що чекає РФ у разі вторгнення в Україну

ДУМКА 6, Грудень 2021, 21:41 232
У Білому домі заявили, що Байден збирається пояснити Путіну, що чекає РФ у разі вторгнення в Україну

Президент США Джо Байден планує ясно пояснити президенту РФ Володимиру Путіну під час розмови у вівторок, що буде готовий чинити тиск на російську економіку у разі конфлікту між Москвою та Києвом.

Про це заявила в понеділок представник Білого дому Джен Псакі.

“Він ясно дасть зрозуміти, що ми готували ряд економічних заходів, які можуть завдати шкоди (Росії – ред.)”, – сказала вона на брифінгу.

Псакі не стала виключати як односторонні заходи проти РФ, так і дії спільно з союзниками. За її словами, Байден пізніше в понеділок обговорить це питання з низкою західних лідерів.

Представник Білого дому зазначила, що США прагнуть пояснити РФ, що у випадку з Україною “рішення потрібно шукати за допомогою дипломатії”.

Вона не стала прямо відповідати на питання про те, чи можливе в тому чи іншому вигляді використання збройних сил США в разі нападу РФ на Україну, підкресливши, що не хоче обговорювати такі речі до розмови Путіна з Байденом. Псакі зазначила, що”військовий аспект – це не наш пріоритетний варіант”.

“Ми очікуємо, що Україна буде великою темою обговорення на переговорах. Однак будуть і інші теми”, – нагадала вона.

Нагадаємо, раніше член Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки, народний депутат від фракції «Голос» Сергій Рахманін заявив, що реалістичний прогноз щодо повномасштабного вторгнення Росії можна буде робити десь через два тижні, поки така ймовірність становить 50/50.