У Гаазі почали розгляд справи про компенсацію “Нафтогазу” 10 млрд доларів за активи в Криму

ДУМКА 21, Лютий 2022, 17:48 325
У Гаазі почали розгляд справи про компенсацію “Нафтогазу” 10 млрд доларів за активи в Криму

Арбітражний трибунал в Гаазі сьогодні починає слухання щодо визначення розміру компенсації “Нафтогазу” за втрачену можливість використовувати активи в Криму. Компанія вимагає 10 млрд доларів.

Про це заявив глава НАК Юрій Вітренко в Facebook.

“Нафтогаз у цьому суді вимагає компенсації завданих збитків у понад 10 млрд доларів, включаючи відсотки”, – написав він.

Як зазначив Вітренко, стратегічно важливі енергетичні інвестиції стали однією з основних мішеней РФ під час анексії українського півострова в 2014 році.

“Росія незаконно привласнила український Крим і вже 8 років користується тим, що належить українцям, в тому числі і національній компанії “Нафтогаз”. Йдеться про родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему та багато інших об’єктів, які ми поки не можемо використовувати”, – додав він.

Вітренко очікує, що арбітражне рішення, слухання по якому почалися сьогодні, буде прийнято на початку наступного року, “оскільки це надзвичайно складний процес, що вимагає нетривіальних аргументів, як юридичних, так і економічних, по кожному активу”.