У Конгресі США запропонували оголосити Україну країною “НАТО-плюс”

ДУМКА 11, Січень 2022, 15:46 473
У Конгресі США запропонували оголосити Україну країною “НАТО-плюс”

Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, що оголошує Україну країною “НАТО-плюс” і ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

“У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили”, – заявив провідний республіканець в комітеті Палати представників з міжнародних справ Майкл Маккол, який є головним спонсором законопроекту.

За його словами, Путін повинен врахувати, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших союзників і партнерів по НАТО в Центральній і Східній Європі.

Законопроект забезпечить Україні військову і дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування військ РФ біля її кордонів.

Законопроект також визначає Україну як країну НАТО-плюс, щоб забезпечити прискорений розгляд питань продажу деяких американських оборонних товарів і послуг.

Член Палати представників Майк Роджерс зазначив, що цей законопроект істотно збільшить фінансування поставок летальної зброї Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка необхідна українцям для стримування Росії.