У Києві співробітники СБУ побили казахського активіста за “опозиційну діяльність”

ДУМКА 7, Січень 2022, 12:58 751
У Києві співробітники СБУ побили казахського активіста за “опозиційну діяльність”

До активіста Елдоса Насипбекова прийшли співробітники СБУ, а Заманбека Тлеулієва побили та погрожували депортацією за опозиційну діяльність.

Про це повідомила глава Фонду «Відкритий діалог» Людмила Козловська у Facebook.

За її словами, 6 січня у Києві невідомі люди у цивільному напали та побили координатора руху «Демократичний вибір Казахстану» (ДВК) Заманбека Тлеулієва біля його будинку. У чоловіка численні забиття, 4 вибитих зуби і один серйозно пошкоджений зуб.

«Співробітники СБУ використали нецензурну лексику, загрожували Тлєулієву негайною депортацією за ведення опозиційної діяльності в Казахстані на території України. При цьому були присутні співробітники поліції України, які також вели відеофіксацію того, що відбувається. Активіст Тлеулієв також викликав поліцію та повідомив про напад на нього невідомих. Після цього один із співробітників СБУ показав Тлеулієву миттєво посвідчення на ім’я Єгор Косов», – йдеться у дописі.

За словами Козловської, відразу після приїзду до будинку адвокатів Тлеулієва, співробітники СБУ поїхали. Поліцейські, які залишилися, пояснили адвокатам свій прихід «рутинною перевіркою міграційних документів».

«Активіст Тлєулієв написав заяву про злочин співробітників СБУ за підтримки адвокатів», – додала активістка.