У “Слузі народу” заявили, що на референдум можна буде виносити питання тільки про збільшення території України

Володимир Маркопольский 27, Січень 2021, 09:21 33
У “Слузі народу” заявили, що на референдум можна буде виносити питання тільки про збільшення території України

Законопроект про референдум дозволяє українцям змінити територію тільки в бік збільшення.

Про це сказав у коментарі журналістам перший віце-спікер парламенту, нардеп “Слуги народу” Руслан Стефанчук.

Він зазначив, що рішення референдуму будуть обов’язково імплементовані в законодавство України.

“Ми визначили чотири предмети референдуму. Всі вони визначені в Конституції України. Перше питання-це внесення змін до розділів 1, 3, 13 Конституції України.

Друге-це питання зміни території України, воно прописане в 73 статті Конституції. І хто б тут що не говорив, ми не могли, прописуючи закон про референдум, обійти положення в Конституції. 73 стаття говорить про те, що зміна території виноситься на референдум.

Тому, формуючи цей законопроект, ми повинні були це внести. Але що ми зробили: ми сформулювали обмеження, які тлумачаться таким чином, що зміна території України розуміється тільки на збільшення території України. Тому що ми поклали, що предметом референдуму не може бути питання територіальної цілісності.

Третє-це питання народної ініціативи. Знову ж таки, ми не вкладали жодних обмежень. Будь-яке питання, яке набере 3 мільйони підписів-воно таке, що є важливим для держави…

Четверте – це так зване питання народного вето. Це можливість скасувати закони, які приймає Верховна Рада. Тому для нас дуже важливо, щоб цей механізм працював. Але ми поклали певні обмеження, щоб не було зловживань”, – розповів Стефанчук.